Drsňárny
freeimages.com

Drsňárny

Drsňárny. Hodně lidí se ptá, jak je to s drsňárnama a buzerací. Odpověď je jednoduchá. Záleží, jakého máte instruktora. První čtyři dny jsme měli Zmrda (psala jsem). Byl fakt ujetej.
Ke složení zkoušek musíte znát docela dost teorie a instruktoři rádi namátkou přezkušují. Kdekoliv. Ve frontě na oběd, před odchodem do zaměstnání, prostě podle příležitosti. Zmrd si potrpěl na definice slovo od slova. Když jste prohodili slovíčka, bylo zle. Takže takhle nás třeba zkoušel po večeři na chdobě na patře ubytovny a my klikovali a byli dokola přezkušováni až skoro do půlnoci. Debil. Dokázal mnoho lidí tak rozhodit, že nevěděli, jak se jmenují. Přitom kdyby v danou chvíli přišel druhý instruktor a položil by stejnou otázku, dočkal by se správné odpovědi. Holt někomu není dáno, aby někoho něco učil.
Další oblíbenou činností instruktorů je trestat všechny za pochybení jednotlivce. Tedy jde o princip kolektivní viny a kolektívního trestu. Zapomenete-li si čepici na pokoji, celá četa musit mezitím klikovat. Nebo být v planku. Prostě si vás takhle deptají, dělají rozepře v týmu (je jasné, že kolegovi, kvůli kterému už druhý den klikujete, protože se zase neoholil, nepoděkujete).
Jiní instruktoři dávají padesát kliků, ale celý den se to sčítá a pak se to provede třeba po večeři. Trestá se mluvení, špatné ustrojení, zapomínání pomůcek či jiných věcí atd. Ale čím dál se blížíme konci, tím jsou instruktoři snesitelnější.
Mimochodem z 21 nás v družstvu zbylo 14. :-/ Tedy družstvo, kam jsem nastoupila první den, se rozložilo po týdnu, teď v novém družstvu se to opět rozpadá.
Jeden kluk se zranil při házení cvičného granátu (rameno), jeden se na to vysral, jeden hrubě porušil pravidla (nemohu být konkrétní) a tak dál.
Ještě veselá historka z nočního hlídání skladu zbraní: po jedné hodině ranní jsem měla spánkovou krizi a přišel na mě mikrospánek. Zdálo se mi, že jsem na střelnici a vedoucí střelby zařval povel: "K boji!!!" Já jsem v tom snu, tak jak se má, zařvala: "K boji!" Jenže jsem to zařvala ve skutečnosti před skladem zbraní a ještě malém spadla ze židle .
Kolega se lekl, že si málem cvrnknul do trenek.
Tož já jdu studovat. Krásné pozdní odpoledne že slunného Vyškova.

Podcast DENÍK VOJÍNKY

Chceš se dozvědět víc? Poslechni si podcast Deník vojínky, který je rozšířenou verzí Deníku. Součástí jsou i otázky a odpovědi, které na webu nenajdeš.

Podcast Deník vojínky je k poslechu na těchto platformách:

Image
Image
Image
Image

Office Address

123/A, Miranda City Likaoli
Prikano, Dope

Phone Number

+0989 7876 9865 9

+(090) 8765 86543 85

Email Address

info@example.com

example.mail@hum.com